Expondo Logo
Kræmmermarked
Køkkenapparater
Køkkenmøbler
Køkkenredskaber
Varmeholdelse
Køl og frys
Barudstyr
Slagteriudstyr
Industriopvaskere

Varenummer: EX10013393

|

Model: RCGC-80/700C4B

Gaskomfur - 14,3 kW - 4 blus - underskab - Royal Catering

11.651,00 kr.
9.320,80 kr. ekskl. moms (25%)Vi udsteder nettofakturaer.

Mængderabat

stk.
Rabat
pr. stk. (inkl. moms)
3+
2%
11.417,98 kr.
5+
3%
11.301,47 kr.
10+
5%
11.068,45 kr.
Royal Catering logo
Hovedfunktioner
  • Solidt og let at rengøre - kabinet og skabslåger består af let rengørligt og vedligeholdelsesfrit rustfrit stål
  • Meget opbevaringsplads - i skabet nedenunder kan man opbevare køkkenredskaberne beskyttet mod støv
  • Fleksibel omstillelig - gaskogepladen er forudindstillet til gasforbindelsen I3B/P(50); injektorer til flaskegas og naturgas medfølger.
  • Står stabilt - fødderne kan justeres 3 cm i højden for at udligne et evt. ujævnt gulv
  • Enkel betjening - flammespærre og indbygget emudsugning øger arbejdssikkerheden ved komfuret
Leveringsinformationer
Reservedele
Premium garanti
Brugsanvisning

Tekniske detaljer

Maks. effekt
14.3 kW
Maks. tryk
50 mBar
Gastype
Propan-butan
Materiale
rustfrit stål
støbejern
Effekt, brænder [kW]
2 x 4.2 + 2 x 3
Farve
metallisk sølv
Min./maks. rørdiameter [mm]
små blus: 70 / store blus: 100
Mål, underskab [cm]
74 x 66 x 39
Mål (LxBxH)
73 x 80 x 93 cm
Vægt
74 kg
Forsendelsesmål (LxBxH)
88 x 83 x 96 cm
Forsendelsesvægt
101 kg

Leveret følger

  • Gaskomfur med underskab RCGC-80/700C4B
  • 2 sæt injektorer
  • Fyrtøj
  • Tilslutning ZG 3/4"

Produktbeskrivelse

Fritstående komfur til flaskegas med underskab

Funktionalitet, holdbarhed og elegance kombineres i dette fritstående gaskomfur med fire blus og underskab der er perfekt til det professionelle køkken. Det 14,3 kW stærke komfur har en præcis temperaturregulering og sikkerhedsfunktioner. Det er egnet til hotel- og restaurationsbranchen. Nedenunder er der et skab til gryder, pander og andre køkkenredskaber som er beskyttet mod støv. Der er to skabslåger til underskabet.

Gaskomfur til flaskegas eller naturgas

Gaskomfuret tændes manuelt. Der medfølger et køkkenfyrtøj i leveringen såvel som injektorer til omstilling til naturgas. Ved leveringen er gaskomfuret forudindstillet til I3B/P(50) men kan omstilles til I3B/P(30). Med flaskegas har man fuld fleksibilitet og kan anvende komfuret hvor man ønsker.

Let rengørligt flaskegas-komfur til det professionelle køkken

De højdejusterbare fødder gør at komfuret også kan stå lige på et ujævnt gulv. For ekstra arbejdssikkerhed sørger en flammespærre og en indbygget emudsugning med afskærmning mod olie- og fedtsprøjt. Kabinettet og lågerne er konstrueret af rustfrit stål af høj kvalitet. Materialet er ikke kun robust men også hygiejnisk, dette er ideelt til det professionelle køkken. De glatte overflader er lette at rengøre så nemt som ingenting. De enkelte blus er aftagelige så de kan gøres rent.

Om varemærket

Royal Catering logo
Besøg Royal Caterings sideVis alle varer fra Royal Catering

Karaktergivninger og anmeldelser

Sorter efter :
Foretrukket af eksperter
18 års erfaring
indenfor professionelt udstyr
3 MILLIONER...
glade og tilfredse kunder