Expondo Logo
Secondhand Køkkenudstyr
Secondhand Værksted og værktøj
Secondhand Hus og have
Secondhand Landbrugsudstyr
Secondhand Måleteknik
Secondhand Kontor-indretning
Secondhand Hoteludstyr
Secondhand Rengøringsmaskiner
Secondhand Skønhedspleje
Secondhand Sundhed
Secondhand Sport og fritid

Varenummer: EX20030445

|

Model: SBS-MR-2000/H

Brugt Magnetomrører - 380 °C - 2 l - 2.000 omdr./min.

Udsalg
Brugt
Når vi sælger varer som brugte, handler det for det meste om produkter kunderne har returneret eller udstillingseksemplarer. Der kan forekomme mindre brugsspor og ridser. Men alt bliver testet inden det bliver sat til salg igen. Retur- og reklamationsretten gælder som normalt.
478,00 kr. 598,00 kr.
Tidsbegrænset tilbud
382,40 kr. ekskl. moms (25%) Vi udsteder nettofakturaer.

Laveste pris seneste 30 dage inden nedsættelsen: 629,00 kr.

De sidste stykker! Der er varer tilbage: 1
GRATIS LEVERING ca. fredag 24. juli
Laveste pris garanteret
Steinberg Systems logo
Hovedfunktioner
  • Rørehastighed på op til 2.000 omdr. pr. min. giver mulighed for at blande væsker med høj viskositet effektivt og ensartet.
  • Plade på 12 x 12 cm til at blande og opvarme væsker.
  • Kort opvarmningstid til højestetemperaturen 380 °C
  • Perfekt til at blande e-cigaret-væsker med din yndlingssmag.
  • Praktisk stativ inkl. temperaturføler for præcise resultater
Leveringsinformationer
Reservedele
Premium garanti
Brugsanvisning

Tekniske detaljer

Nedtællingsur
Nej
Ydelse [W]
180
Spænding [V]
230
Antal plader
1
Maks. rotationshastighed [rpm]
2000
Mål, plade [mm]
120 x 120
Volumen af bevægelig væske [cm³]
2000
Materiale, plade
Aluminium
Mål (LxBxH)
20 x 12 x 9 cm
Vægt
1.98 kg
Forsendelsesmål (LxBxH)
26 x 17 x 18 cm
Forsendelsesvægt
2.3 kg

Leveret følger

  • Magnetomrører SBS-MR-2000/H
  • Stativ med holder (4 dele)
  • Rørefisk
  • Sikring 3 A
  • Strømkabel
  • Brugsanvisning

Produktbeskrivelse

Laboratorieudstyr af høj kvalitet fra Steinberg Systems

Skal du blande kemikalier eller andre væsker i laboratoriet er denne magnetomrører med varme SBS-MR-2000/H det ideelle redskab. Magnetomrøreren kan også blande væsker i lukkede beholdere og gør det muligt at omrøre uden at komme i direkte kontakt med væsken. Derved er den perfekt til at blande væske til e-cigaretter.

Magnetisk omrører til at blande både varme og kolde væsker

På varmepladen kan du stille bægre og kolber med en kapacitet på op til 2 liter. På drejeknapperne kan du nemt indstille temperaturen og rørehastigheden. Temperaturen kan indstilles til maks. 380 °C og varmepladen er kendetegnet ved en kort opvarmningstid. Væsken sættes i bevægelse af rørefisken med en hastighed på 100 - 2.000 omdr. pr. min. Dermed kan du også blande væsker med høj viskositet effektivt og ensartet. Varmepladen og rørefunktionen kan anvendes uafhængigt af hinanden.
Magnetomrøreren med varmeplade er udstyret med et stativ som efter behov kan monteres direkte på det pulverlakerede kabinet. Stativet er først og fremmest beregnet til temperaturføleren (ikke inkluderet i leveringsomfanget). Alt i alt imponerer magnetomrøreren i kraft af sin stabile konstruktion af stål såvel som den robuste varmeplade af aluminium.

Om varemærket

Steinberg Systems logo
Elektroniske vægte og måleapparater, der leverer præcision til laboratorier, køkkener og industrielle miljøer.
Vis alle varer fra Steinberg Systems

Karaktergivninger og anmeldelser

Sorter efter :

Ofte stillede spørgsmål

Kan jeg anvende rørefunktionen uden varmefunktionen?

Ja, de to funktioner betjenes separat.

DEN FØRSTE VALG AF PROFESJONELLE
Pålidelig ekspertise
SIDEN 2007
Betjerner millioner af kunder
I HELE EUROPA