Trustpilot
Biludstyr
Værkstedsinventar
Svejseapparater
Elværktøj
Løftegrej
Renovering og byggeri
Trykluftværktøj
Lodning
Håndværktøj
Produktion
Vakuumpakkere
Frekvensomformere
Træværktøj
Personlige værnemidler
Opvarmning og luftrensning
Motorer
(14) anmeldelser

Vare: EX10061044

|

Model: MSW-DEH1080A

Affugter - 50 l på 24 timer - 80 m² - 5,69 l

3.799,00 kr.
3.039,20 kr. ekskl. moms (25%)
På lager
GRATIS LEVERING ca. tirsdag 6. maj
Laveste pris garanteret
MSW
Hovedfunktioner
  • Effektiv – fjerner op til 50 l væske fra rummet pr. dag
  • Kraftig affugter med en luftcirkulation på 596 m3 pr. time
  • Egnet til rum op til 80 m2
  • To hjul og bærehåndtag for nem transport
  • Nem betjening på det brugervenlige LED-display
Leveringsinformationer
Returnering og premium garanti
Downloads

Andrzej Rojek for 7 måneder siden

Byggetørrer - 50 L/24 timer - 80 m² - 5,5 L

Gør sit arbejde. Godt personale.

Tekniske detaljer

Affugter - 50 l på 24 timer - 80 m² - 5,69 l Affugter - 138 l/dag - 130 - 150 m² - 1300 m³/t - med bærehåndtag Affugter - 50 l på 24 timer - 80 m2 - 9 l Affugter - 50 l på 24 timer - 70 m2 - 5,69 l Affugter - 60 l/dag - 50 - 90 m² - 480 m³/t - 7,5 l - med bærehåndtag Affugter - 30 l på 24 timer - 50 m2 - 5,5 l
(14)
3.799,00 kr.
Affugter - 50 l på 24 timer - 80 m² - 5,69 l
Vises i øjeblikket
(12)
7.499,00 kr.
Affugter - 138 l/dag - 130 - 150 m² - 1300 m³/t - med bærehåndtag
(35)
3.799,00 kr.
Affugter - 50 l på 24 timer - 80 m2 - 9 l
(13)
3.799,00 kr.
Affugter - 50 l på 24 timer - 70 m2 - 5,69 l
(6)
4.399,00 kr.
Affugter - 60 l/dag - 50 - 90 m² - 480 m³/t - 7,5 l - med bærehåndtag
(4)
3.799,00 kr.
Affugter - 30 l på 24 timer - 50 m2 - 5,5 l
Mål (LxBxH)
47 x 46 x 87 cm
41.5 x 59 x 102 cm
43 x 65 x 90 cm
49 x 54 x 80 cm
50 x 48.5 x 88.5 cm
39 x 34 x 85 cm
Affugtningseffektivitet
50 l/d
138 l/d
50 l/d
50 l/d
60 l/d
30 l/d
Automatisk afrimning
Ja
Ja
Ja
Ja
Ja
Ja
Automatisk genstart i tilfælde af strømsvigt
Ja
Nej
Ja
Ja
Nej
Ja
Automatisk nedlukning, når tanken er fuld
Ja
Nej
Ja
Ja
Ja
Ja
Sammenlign flere egenskaber

Leveret følger

  • Affugter MSW-DEH1080A

Produktbeskrivelse

Affugter byggeri - fjern fugt effektivt og pålideligt

Affugtning af nybyggeri er vigtigt men også ved renoveringsarbejde. Tørre vægge får man med denne affugter MSW-DEH1080A fra MSW, din samarbejdspartner indenfor professionelt håndværksudstyr. Med en luftaffugter forhindrer man at der dannes skimmel i fugtige vægge, og dermed undgår man efterarbejde. Tilmed kan man begynde tidligere med de næste skridt, f.eks. pudsning og maling.

Kraftig affugter-maskine fra MSW der er nem at betjene

Denne affugter industri udtrækker op til 50 l fugtighed pr. dag der ellers ville sidde inde i væggene. Maskinen har en kraftig kompressor med 860 W og en luftcirkulation på 596 m³ /t. Dermed bliver den kondenserede væske i apparatet samtidig med at varm luft bliver skubbet væk. Denne model er beregnet til rum op til 80 m².
Denne fugtfjerner-maskine er udstyret med et LED-display hvorpå man kan indstille og kontrollere alle nødvendige værdier. Uret kan indstilles op til 24 timer. Derudover har affugteren en automatisk slukkemekanisme så snart vandtanken er fuld (5,69 l). Den indbyggede optøningsautomatik gør det muligt at anvende maskinen ned til +5 °C. Apparatet starter automatisk når luftfugtigheden i rummet bliver for høj. En fin sensor måler luftfugtigheden og giver besked ved driftsforstyrrelser. Det indbyggede luftfilter er fremstillet af nylon. Det er nemt at tage ud og kan vaskes og genbruges.
Denne affugter er udstyret med to hjul og et praktisk bærehåndtag. Således er den nem at transportere fra rum til rum, eller rundt på byggepladsen. Køb affugter MSW-DEH1080A fra MSW.

Vigtig information angående erstatning for skader som skyldes uhensigtsmæssig transport eller forkert betjening.

Vær opmærksom på: Hvis skaderne på affugteren skyldes uhensigtsmæssig transport eller forkert betjening, må du selv dække omkostningerne for disse skader, herunder reparation eller et nyt produkt. Undgå yderligere omkostninger ved at være opmærksom på følgende punkter:

• Anvend originalemballagen eller tilsvarende til transporten.

• Undgå kraftige slag eller anden fysisk beskadigelse under betjeningen.

• Vær sikker på at apparatet kun anvendes ved en omgivelsestemperatur på mindst 19 °C.

• Følg fabrikantens vejledning angående installering og anvendelse.


Hvis det kræves, at apparatet skal repareres, dækker vi gerne omkostningerne. Men hvis skaderne skyldes uhensigtsmæssig transport eller uegnede betingelser, beder vi om forståelse for, at du selv må dække omkostningerne for skaderne, reparationen eller et nyt produkt.

Vi takker for din forståelse. Hvis du har spørgsmål, besvarer vi dem gerne.

Med venlig hilsen
expondo kundeservice

Karaktergivninger og anmeldelser

4.2

Baseret på 14 karaktergivninger

Sorter efter :

for 7 måneder siden Offentliggjort på Expondo Belgium

Byggetørrer - 50 L/24 timer - 80 m² - 5,5 L

Gør sit arbejde. Godt personale.

Vis den originale anmeldelse

for 7 måneder siden Offentliggjort på Expondo Norway

Meget tilfreds

Nem at sætte op og meget effektiv. Laver lidt

Vis den originale anmeldelse

for 8 måneder siden Offentliggjort på Expondo Germany

god enhed

god enhed, har fungeret perfekt i dagevis. Godt pris-ydelsesforhold.

Vis den originale anmeldelse

for 8 måneder siden Offentliggjort på Expondo Germany

Fantastisk, alt var fantastisk 👌

Vis den originale anmeldelse

for 8 måneder siden Offentliggjort på Expondo Germany

Kører perfekt

Enheden gør præcis, hvad den skal. Pris-ydelsesforhold er fremragende!!

Vis den originale anmeldelse

sidste år Offentliggjort på Expondo Czech Republic

Jeg er tilfreds med produktet indtil videre. Affugter fremragende. Kundesupport fungerer også godt. Tilfredshed.

Vis den originale anmeldelse

for 4 år siden Offentliggjort på Expondo Belgium

Professionel byggepladsaffugter - 50 l/24 timer - 80 m² - 5,5 l

Meget godt produkt Jeg anbefaler det til alle, jeg er tilfreds, og jeg blev overrasket over arbejdet med affugteren, jeg vil anbefale produkter fra dig tilfreds. tak hr. Hippolyte Jouan

Vis den originale anmeldelse

for 3 måneder siden Offentliggjort på Expondo Poland

MSW-DEH1080A luftaffugter

Generelt er enheden ikke dårlig, men den er ikke perfekt. Det virker, fordi det absorberer vand, men det kunne være bedre Til gengæld er det ikke en særlig dyr enhed, den gule premium fra konkurrenterne er næsten dobbelt så dyr, men efter min mening er den 10% ~ 15%. mere effektiv. Jeg ved det, for før jeg købte denne, lejede jeg en gul "W", og de arbejdede på samme sted og samme forhold, jeg testede den i en uge. Kvaliteten af håndværket kunne være bedre, men der er ikke noget at klage over, for det er ikke møbler til stuen. I mit eksemplar var finnerne på radiatoren bøjet flere steder, det påvirker ikke betjeningen, men jeg læste andre meninger og det gjorde de også opmærksom på. Døren er lidt uoverensstemmende. Tankpåfyldningssensoren er mærkelig, fordi den er monteret skævt, men dette er også nemt at fikse. Lidt larmer, men det skyldes nok den brugte blæser (turbo type, larmer), men det har også fordele. Visuelt flot. Det var vigtigt for mig, at det var effektivt og let på samme tid, og jeg synes, jeg nåede det, jeg ville. Jeg savner de små hjul foran. Den kunne bruge mindre strøm, i mit tilfælde var den mellem 615 og 690 watt, ovennævnte "w" tog 450 watt over et par uger, det gør en forskel. Hurtig levering og virkelig hurtig!! Samlet set er det ikke dårligt, men det kunne være bedre, det er derfor 4 stjerner.

Vis den originale anmeldelse

for 7 måneder siden Offentliggjort på Expondo Germany

Bautrockner

Enheden svarer til pris-ydelsesforholdet, gør sit arbejde godt, og du kan fjerne den uden tøven

Vis den originale anmeldelse

for 9 måneder siden Offentliggjort på Expondo Poland

tørretumbler

fordele - det virker, tørrer meget effektivt. ulemper - ingen detaljeret brugermanual - når du åbner døren, hænger der noget på kablet, en sensor som skal trykkes et sted, manualen mangler nogen information, intet diagram, ingen billeder? For det virker – lad det hænge, forstyr det ikke. Vand siver fra tanken - afløbet er utæt, på trods af udskiftning af tætningen er der stadig en lille lækage. Generelt kan udstyret være OK, men det lugter lidt kinesisk.

Vis den originale anmeldelse

Ofte stillede spørgsmål

Kan jeg ikke blot tørre rummet med en varmelampe?

Med en affugter varmer man ikke blot rummet, men udtrækker også fugten. En affugter er langt mere effektiv end en varmelampe. Rummet tørrer hurtigere, så man kan fortsætte arbejdet.

Foretrukket af eksperter
17 års erfaring
indenfor professionelt udstyr
3 MILLIONER...
glade og tilfredse kunder