Gør dig venligst bekendt med reservedelslisten i PDF’en. Når du har identificeret de nødvendige dele, kontakt vores kundeservice med det korrekte modelnummer og de ønskede mængder.
Premium garanti
Som en valgfri premium-service tilbyder vi en alt-i-en-beskyttelsespakke til dit nye produkt - der dækker alt fra levering til langvarig brug. Nyd godt af førsteklasses support, prioriteret håndtering af dine forespørgsler, udvidet garantidækning og en længere returperiode.
Brugsanvisningen foreligger på flere forskellige sprog. Hvis dit sprog mangler, så bestil venligst din brugsanvisning via vores
kontaktformular
Tekniske detaljer
Produktbeskrivelse
Om varemærket
Karaktergivninger og anmeldelser
Tekniske detaljer
Antal
5 Pc
Polerskiver
Nej
Slibeskiver til svejsningssliber
Ja
Diameter, polerskive
150 mm
Materiale
stof
Holder til polerskiver
25,44 mm
Mål (LxBxH)
15 x 15 x 5 cm
Vægt
0.05 kg
Forsendelsesmål (LxBxH)
17 x 17 x 17 cm
Forsendelsesvægt
0.3 kg
Leveret følger
5 stk. polerskiver MSW-DISC-900P
Brugsanvisning
Produktbeskrivelse
Polerskiver fremstillet af vlieseline - 5 stk.
Dette sæt på 5 stk. polerskiver er tilbehør til svejsningssliber MSW-FIL900S og særligt beregnet til professionel brug indenfor jern- og metalområdet. Polerskiverne er ideelle til at polere forskellige metaloverflader, inkl. rustfrit stål. Polerskiverne har en høj kvalitet og kan levere gode resultater over længere tid.
Den sidste finpudsning af svejsningerne med svejsningssliber fra MSW
I ethvert professionelt værksted er polerskiver til svejsningssliber det perfekte ekstraudstyr. Polerskiverne er beregnet til at rense, slibe og polere særligt svært tilgængelige steder, f.eks. vinklerne på sammensvejsninger og gelændere. Disse polerskiver er fremstillet af vlieseline-materiale af høj kvalitet.
Disse polerskiver til er særligt beregnet til MSW's svejsningsslibere men kan også anvendes med andre maskiner på markedet, f.eks. Metabo og Flex, hvis de anvender samme størrelse slibeskiveholder 25,44 mm (1“). Udskiftningen af polerskive er legende let og foretaget på kun et øjeblik.