Expondo Logo
Kosmetologudstyr
Massage og wellness
Arbejdsstole
Frisør-inventar
Salonindretning
Tattoo-udstyr

Varenummer: EX10040401

|

Model: PHYSA STUTTGART BLACK

Taburet med hjul - 520 - 660 mm - 150 kg - sort

686,00 kr.
548,80 kr. ekskl. moms (25%)Vi udsteder nettofakturaer.

Mængderabat

stk.
Rabat
pr. stk. (inkl. moms)
3+
3%
665,42 kr.
5+
6%
644,84 kr.
10+
8%
631,12 kr.
physa logo
Hovedfunktioner
  • Komfortabelt, polstret sæde
  • Ergonomisk fodstøttering giver en afslappet kropsholdning
  • Kunstlæderbetræk der er nemt at rengøre
  • Professionel skammel på hjul til brug i klinik, lægepraksis, salon, laboratorie, kontor m.m.
  • Legende let højdejustering med gastrykfjederen fra 52 til 66 cm
Leveringsinformationer
Reservedele
Premium garanti
Brugsanvisning

Amanda sidste år

Fantastisk kvalitet

Meget god kvalitet og meget robust. Leveringen var også hurtig og let at arrangere til det tidspunkt og den dag, der passer mig bedst.

Tekniske detaljer

Taburet med hjul  - 520 - 660 mm - 150 kg - sortTaburet med hjul  - 450-580 mm - 150 kg - gråTaburet med hjul Aversa - sortTaburet med hjul  - 450 - 580 mm - 150 kg - grønTaburet med hjul - 530–710 mm - 150 kg - beigeTaburet med hjul - 530–710 mm - 150 kg - mørkegrå
(4)
686,00 kr.
Taburet med hjul - 520 - 660 mm - 150 kg - sort
Vises i øjeblikket
(35)
348,00 kr.
Taburet med hjul - 450-580 mm - 150 kg - grå
Udsalg
(38)
364,00 kr.
Taburet med hjul Aversa - sort
Udsalg
(11)
428,00 kr.
Taburet med hjul - 450 - 580 mm - 150 kg - grøn
Udsalg
(2)
652,00 kr.
Taburet med hjul - 530–710 mm - 150 kg - beige
Udsalg
(14)
652,00 kr.
Taburet med hjul - 530–710 mm - 150 kg - mørkegrå
Udsalg
Mål (LxBxH)
44 x 44 x 53 cm
53.5 x 53.5 x 46 cm
54 x 54 x 59.5 cm
49 x 53 x 46 cm
57 x 57 x 70 cm
57 x 57 x 70 cm
360° drejestol
Ja
Ja
Ja
Ja
Ja
Ja
Antal hjul
5 Pc
5 Pc
5 Pc
5 Pc
5 Pc
5 Pc
Farve
sort
grå
sort
grøn
beige
mørkegrå
Forsendelsesmål (LxBxH)
46 x 49 x 23 cm
48 x 47 x 21 cm
48 x 47 x 21 cm
48 x 47 x 21 cm
52 x 52 x 20 cm
52 x 52 x 21 cm
Sammenlign flere egenskaber

Leveret følger

  • Taburet med hjul PHYSA STUTTGART BLACK
  • Brugsanvisning

Produktbeskrivelse

Robust og letbevægelig skammel med hjul PHYSA STUTTGART BLACK

Denne praktiske taburet med hjul PHYSA STUTTGART BLACK er kendetegnet ved en førsteklasses forarbejdning og slidstærke materialer. På det polstrede sæde kan man hele tiden finde en behagelig siddeposition hvor man slapper af i musklerne, og aflaster rygsøjlen permanent. Den stabile fod er konstrueret af forkromet stål med letløbende og støjsvage hjul. En rulletaburet med et væld af muligheder der kan indsættes fleksibelt.

Bekvem arbejdstaburet med hjul til din salonindretning

Foden har fem ben med hjul der kan drejes 360°. Man kommer ubesværet rundt uanset om taburetten skal bruges i en salon eller privat. Foden med fodstøttering gør at taburetten altid står stabilt. Ikke kun hjulene er drejelige, sædet kan også drejes om sin egen akse. Det kan være til stor nytte i det daglige arbejde.
Taburetten kan justeres i højden fra 52 til 66 cm. Højdejusteringen foregår ved at skubbe håndtaget under sædet op eller ned. Takket være gastrykfjederen er højdejusteringen legende let. Taburetten er ekstra stabil og kan belastes med op til 150 kg.
Sædet er betrukket med slidstærkt kunstlæder der er vandresistent, støvafvisende og nemt at rengøre. Det forkromede stål og det elegante sorte betræk giver skamlen sit stilfulde udseende. Når man sidder ned, kan man skubbe taburetten afsted med sine egne ben så man har begge hænder fri til massagen eller behandlingen.

Karaktergivninger og anmeldelser

4.5

Baseret på 4 karaktergivninger

Sorter efter :

sidste årOffentliggjort på Expondo Ireland

Fantastisk kvalitet

Meget god kvalitet og meget robust. Leveringen var også hurtig og let at arrangere til det tidspunkt og den dag, der passer mig bedst.

Vis den originale anmeldelse

for 2 år sidenOffentliggjort på Expondo Denmark

Taburetten var et rigtigt godt valg

Havde længe på nettet været på jagt efter en taburet med hjul, som kunne hjælpe mig med at komme rundt i køkkenet og boligen til aflastning for "gamle" ben. Prismæssigt kan man også komme meget langt rundt! Taburetten med de 5 hjul blev valgt mest fordi den havde den bedste højdeindstilling, og så gjorde det jo ikke noget, at den var pæn og i øvrigt kunne bære mere vægt, end jeg heldigvis havde brug for. Prisen kunne der ikke klages på, så det er jo bare 5 stjerner. Jeg bruger den hver dag.

sidste årOffentliggjort på Expondo Finland

Agil og praktisk

Agil, robust skammel. Kører godt på ruller. Højdejustering fremragende. Jeg købte en til hver arbejdsplads. Betrækket kunne måske være læder. Leveringen kom i to rater, selvom jeg bestilte alle tre på samme tid. Ellers gik leveringen fint, når det kunne aftales på forhånd! Jeg anbefaler en skammel.

Vis den originale anmeldelse

for 2 år sidenOffentliggjort på Expondo Switzerland

God værdi for pengene

Taburet overraskende stabil og velegnet til høje mennesker. Gad vide hvor slidstærkt taburet betrækket er – men det er ok i øjeblikket.

Vis den originale anmeldelse

Ofte stillede spørgsmål

Hvordan rengøre denne rulletaburet?

Anvend til rengøring af rulletaburetten en svamp med vand og lidt sulfo eller andet mildt rengøringsmiddel.

Foretrukket af eksperter
18 års erfaring
indenfor professionelt udstyr
3 MILLIONER...
glade og tilfredse kunder