Brugt Isflagemaskine - 50 kg / 24 t - Royal Catering
1/6
Udsalg
Brugt
Når vi sælger varer som brugte, handler det for det meste om produkter kunderne har returneret eller udstillingseksemplarer. Der kan forekomme mindre brugsspor og ridser. Men alt bliver testet inden det bliver sat til salg igen. Retur- og reklamationsretten gælder som normalt.
7.071,00 kr.8.839,00 kr.
Tidsbegrænset tilbud
5.656,80 kr. ekskl. moms (25%)Vi udsteder nettofakturaer.
Laveste pris seneste 30 dage inden nedsættelsen: 8.499,00 kr.
Se venligst reservedelskatalogen og følg instruktionerne på bestillingsformularen.
Premium garanti
Som en valgfri premium-service tilbyder vi en alt-i-en-beskyttelsespakke til dit nye produkt - der dækker alt fra levering til langvarig brug. Nyd godt af førsteklasses support, prioriteret håndtering af dine forespørgsler, udvidet garantidækning og en længere returperiode.
Brugsanvisningen foreligger på flere forskellige sprog. Hvis dit sprog mangler, så bestil venligst din brugsanvisning via vores kontaktformular
Tekniske detaljer
Produktbeskrivelse
Om varemærket
Karaktergivninger og anmeldelser
Tekniske detaljer
Batteridrift
Nej
Volumen, isbeholder
10 kg
Længde, slange
1.65 m
Emissionsstøjniveau
56 dB
Materiale
rustfrit stål (304)
Farve
metallisk sølv
Ydelse [W]
380
Spænding [V]
220
Isproduktion
50 kg / 24 t
Kølemiddel - kølemiddel
R290
Mål (LxBxH)
54 x 40 x 71 cm
Vægt
33.8 kg
Forsendelsesmål (LxBxH)
64 x 49 x 80 cm
Forsendelsesvægt
44 kg
Leveret følger
Isflagemaskine RCIC-50SF
Isskovl
Vandindløbsslange
Vandudløbsslange
2 pakninger
Brugsanvisning
Produktbeskrivelse
Bliv din egen leverandør af knust is
Har du brug for masser af knust is til at afkøle fisk eller kød i plastkasser eller kurve? Så har du brug for denne ismaskine til knust is fra Royal Catering. Den kan producere store mængder isflager som er perfekt til at afkøle madvarer. Takket være den særlige struktur med den grove overflade er isflager optimale til at afkøle maden så den holder sig frisk.
Isflagemaskine fra Royal Catering til store mængder knust is
Bliv uafhængig af isleverandøren og producer din egen is med denne maskine. Det er perfekt hvis man sælger fisk på en markedsplads og har brug for is til plastkasserne eller -kurvene. Den fødevaregodkendte maskine har en høj produktionsevne på op til 50 kg isflager på 24 timer. Isbeholderen har plads til 10 kg is af gangen. Så har man hele tiden et stort forråd parat. Isen udtages i den ønskede mængde med isskovlen.
Til isproduktionen skal maskinen sluttes til vandet, hertil medfølger to slanger. Maskinen er nem og enkel at betjene på kontrolpanelet. Med en effekt på 240 W og det miljøvenlige kølemiddel R290 opnår du altid et perfekt resultat. Med skydelågen der åbner op og ned, kan man udtage isen i den ønskede mængde, og samtidig undgå kuldetab. Udluftningen er bagved og forstyrrer ikke driften.
Er isflagemaskinen let at rengøre? Takket være de glatte overflader af rustfrit stål er den modstandsdygtige maskine rengjort i en håndvending. Isen er perfekt til at opbevare madvarer i åbne plastkasser og -kurve. Men isen kan også anvendes til kølebokse. På displayet giver en indikatorlampe besked ved driftsforstyrrelser. Derudover er der en automatisk beskyttelse ved fuld isbeholder og vandmangel.
Kunder som kiggede på denne vare, interesserede sig også for