Expondo Logo
Secondhand Køkkenudstyr
Secondhand Værksted og værktøj
Secondhand Hus og have
Secondhand Landbrugsudstyr
Secondhand Måleteknik
Secondhand Kontor-indretning
Secondhand Hoteludstyr
Secondhand Rengøringsmaskiner
Secondhand Skønhedspleje
Secondhand Sundhed
Secondhand Sport og fritid

Varenummer: EX20011753

|

Model: RC- EPM220

Brugt Pastamaskine - 22 cm - 1 til 14 mm - elektrisk

Udsalg
Brugt
Når vi sælger varer som brugte, handler det for det meste om produkter kunderne har returneret eller udstillingseksemplarer. Der kan forekomme mindre brugsspor og ridser. Men alt bliver testet inden det bliver sat til salg igen. Retur- og reklamationsretten gælder som normalt.
1.169,00 kr. 1.461,00 kr.
Tidsbegrænset tilbud
935,20 kr. ekskl. moms (25%) Vi udsteder nettofakturaer.

Laveste pris seneste 30 dage inden nedsættelsen: 1.538,00 kr.

De sidste stykker! Der er varer tilbage: 1
GRATIS LEVERING ca. tirsdag 25. august
Laveste pris garanteret
Royal Catering logo
Hovedfunktioner
  • Tilbered friske pastasorter som tagliatelle, fettuccine og tagliolini i en bredde på 3 og 9 mm
  • Dejtykkelsen kan indstilles fra 1 til 14 mm
  • Elektrisk pastamaskine med en effekt på 550 W
  • Kabinet af førsteklasses rustfrit stål
  • Plejelette og rengøringsvenlige materialer
Leveringsinformationer
Reservedele
Brugsanvisning

Tekniske detaljer

Brugt Pastamaskine - 22 cm - 1 til 14 mm - elektrisk Brugt Elektrisk pastamaskine - 28 cm - 1 til 14 mm dejtykkelse - Royal Catering
(1)
1.169,00 kr.
Brugt Pastamaskine - 22 cm - 1 til 14 mm - elektrisk
Udsalg
Brugt
Vises i øjeblikket
(0)
1.592,00 kr.
Brugt Elektrisk pastamaskine - 28 cm - 1 til 14 mm dejtykkelse - Royal Catering
Udsalg
Brugt
Mål (LxBxH)
36.5 x 40 x 46 cm
39 x 43 x 44 cm
Alkoholdestillering
-
Nej
Batteridrift
-
Nej
Dejens tykkelse
-
1 - 14 mm
Farve
sølv
sølv
Sammenlign flere egenskaber

Leveret følger

  • Pastamaskine RC- EPM220
  • Brugsanvisning

Produktbeskrivelse

Frisklavet pasta på blot et øjeblik med elektrisk pastamaskine

Pastamaskine RC- EPM220 fra Royal Catering er udviklet til professionel brug og kan anvendes på restaurant men også i det hjemlige køkken. Pastamaskinen er en uvurderlig hjælp der kan lette arbejdsgangene i køkkenet, så man sparer tid og penge.

Tagliatelle, fettuccine eller tagliolini med pastamaskine til restaurationsbranchen fra Royal Catering

Med denne elektriske pastamaskine kan man tilberede pasta uden brug af kræfter. Dejåbningen mellem valserne har en bredde på 22 cm. Drys dejen med lidt mel således at den ikke klæber fast til valserne. Kom dejen i maskinen og tryk på knappen. Dejens tykkelse kan justeres fra 1 til 14 mm. Dejen kan køres igennem maskinen flere gange indtil den er så tynd, som man ønsker.
Den tyndt udrullede dej køres derefter gennem pastaformen. Dette foregår med elektromotoren med 550 W. Pastaformene kan producere pasta med en bredde på 3 eller 9 mm. Den færdige pasta kan derefter hænges til lufttørring eller koges direkte. Buon appetito!
Denne pastamaskine er fremstillet af rustfrit og forniklet stål af højeste kvalitet. Materialet er legende let at rengøre på blot et øjeblik. Maskinen har fire skridsikre gummifødder som sørger for optimal stabilitet under pastaproduktionen.

Om varemærket

Royal Catering logo
Professionelt køkkenudstyr designet til at maksimere effektivitet, pålidelighed og langsigtet forretningssucces.
Besøg Royal Caterings side Vis alle varer fra Royal Catering

Karaktergivninger og anmeldelser

4

Baseret på 1 karaktergivning

Sorter efter :

for 5 år siden Offentliggjort på Expondo Italy

.

Ingen kommentar.

Ofte stillede spørgsmål

Skal dejen udrulles med håndkraft i forvejen?

Nej, til at udrulle dejen kan du anvende denne kraftige pastamaskine.

Er pastamaskinen svær at rengøre efter brug?

Nej, materialerne af rustfrit stål er legende lette at rengøre med en fugtig klud eller svamp og en mild sulfo.

DEN FØRSTE VALG AF PROFESJONELLE
Pålidelig ekspertise
SIDEN 2007
Betjerner millioner af kunder
I HELE EUROPA