Trustpilot
Kræmmermarked
Køkkenapparater
Køkkenmøbler
Køkkenredskaber
Varmeholdelse
Køl og frys
Barudstyr
Slagteriudstyr
Industriopvaskere
(13) anmeldelser

Vare: EX10011086

|

Model: RCZK-1200-BG

Candyflossmaskine med vogn - 52 cm - 1.200 W - turkis

2.199,00 kr.
1.759,20 kr. ekskl. moms (25%)
stk.
Rabat
pr. stk. (inkl. moms)
3+
4%
2.111,04 kr.
5+
8%
2.023,08 kr.
10+
12%
1.935,12 kr.
De sidste stykker! Der er varer tilbage: 1
GRATIS LEVERING ca. onsdag 7. maj
Laveste pris garanteret
Royal Catering
Hovedfunktioner
  • Flot design – turkist kabinet, voltmeter.
  • Separat betjening af termostat og rotation
  • Sikring og elektrisk antilæksystem
  • Rustfrit stål – let at vedligeholde og holdbart
  • Fleksibel og mobil takket være vogn
  • Inkl. måleske til præcis dosering
Tilbehør
Leveringsinformationer
Returnering og premium garanti
Downloads

Albor for 5 måneder siden

forestillinger

Smuk og effektiv, denne maskine opfylder sin rolle perfekt.

Tekniske detaljer

Candyflossmaskine med vogn - 52 cm - 1.200 W - turkis Candyfloss-maskine - 52 cm - 1.200 W - med beskyttelseskuppel Candyfloss-maskine med vogn og beskyttelseskuppel - 52 cm - 230 V - 1200 W Candyfloss-maskine - 52 cm - 1.200 W Candyfloss-maskine med vogn - 52 cm Candyflossmaskine - 52 cm - 1.200 W - turkis
(13)
2.199,00 kr.
Candyflossmaskine med vogn - 52 cm - 1.200 W - turkis
Vises i øjeblikket
(47)
2.599,00 kr.
Candyfloss-maskine - 52 cm - 1.200 W - med beskyttelseskuppel
(42)
2.899,00 kr.
Candyfloss-maskine med vogn og beskyttelseskuppel - 52 cm - 230 V - 1200 W
(56)
1.799,00 kr.
Candyfloss-maskine - 52 cm - 1.200 W
(22)
2.199,00 kr.
Candyfloss-maskine med vogn - 52 cm
(15)
1.999,00 kr.
Candyflossmaskine - 52 cm - 1.200 W - turkis
Mål (LxBxH)
52 x 96 x 88 cm
53 x 53 x 81 cm
96 x 53 x 124 cm
52 x 52 x 48 cm
96 x 52 x 88 cm
52 x 52 x 47.6 cm
Beskyttelseskuppel
Ja
Ja
Ja
Nej
Nej
Nej
Diameter, skål [mm]
520
520
520
520
520
520
Farve
blå
rosa
rosa
rosa
rosa
blå
Forsendelsesmål (LxBxH)
56 x 64 x 52 cm
114 x 114 x 85 cm
120 x 112 x 92 cm
58 x 58 x 45 cm
64 x 57 x 52 cm
58 x 58 x 46 cm
Sammenlign flere egenskaber

Leveret følger

  • Candyflossmaskine RCZK-1200-P
  • Vogn
  • Candyflossskål
  • 2 sikringer
  • 2 drivremme
  • Måleske
  • Montagetilbehør
  • Brugsanvisning

Produktbeskrivelse

Candyflossmaskine - 52 cm - 1.200 W - turkis

Royal Catering tilbyder med candyflossmaskinen RCZK-1200-P, alt hvad du har brug for til at lave candyfloss. På julemarkeder, festivaler, i tivolier eller til private fester og børnefødselsdage, får du med candyflossmaskinen fra Royal Catering den perfekte maskine til at sikre at din stand eller fest får ekstra opmærksomhed. Den medfølgende vogn gør maskinen transportabel.
Maskinen har et effektivt varmeelement som arbejder med hele 1.200 watt. Ved hjælp af to kontakter kan du styre temperaturen og rotationen. Maskinen kan anvendes med levnedsmiddelfarver så du kan lave både farvet candyfloss, men også candyfloss i forskellige smagsvariationer.
Skålen med en diameter på 52 cm er ideel til at lave store portioner candyfloss. For at tilberede en portion med ca. 12 til 18 g sukker, skal du kun bruge 30 til 60 sekunder.
Candyfloss laves ved at rulle sukkeret op på en pind og du kan legende let lave forskellige former. Kun fantasien sætter grænser – alt er muligt. Fra blomsterformer til forskellige dyr. Gennem den smarte konstruktion kan du arbejde med maskinen uden at blive beskidt da sukkeret og candyfloss bliver holdt nede i gryden. 
For at sikre maskinens holdbarhed og lange levetid, har vi fremstillet maskinen i en robust konstruktion af rustfrit stål. Maskinen kan stilles på bordet, en speciel stander eller den medfølgende vogn.
Den turkise vogn er fremstillet i stål og er udstyret med to aluminiumshjul. Maskinens gummifødder mindsker vibrationer og gør at maskinen altid står fast og sikkert.
Det let aflæselige voltmeter overvåger og viser uregelmæssigheder under brug af maskinen.
Ved tekniske problemer træder sikringen i kraft og slukker automatisk for maskinen. Derudover har maskinen et elektrisk antilæksystem. Fire spænder holder gryden fast, mindsker vibrationer og giver yderligere sikkerhed.
For at du hurtigt kan blive klar til den næste indsats, er både skålen og måleskeen ukomplicerede og nemme at rengøre. Således bliver maskinen hurtigt klar til brug igen. Tiltræk opmærksomheden til ethvert stort arrangement med candyflossmaskinen fra Royal Catering.

Karaktergivninger og anmeldelser

4.5

Baseret på 13 karaktergivninger

Sorter efter :

for 5 måneder siden Offentliggjort på Expondo France

forestillinger

Smuk og effektiv, denne maskine opfylder sin rolle perfekt.

Vis den originale anmeldelse

for 5 måneder siden Offentliggjort på Expondo Portugal

Meget smuk og funktionel

Meget smuk, fungerer godt. Kun hjulmaterialet er meget svagt, jeg har kun brugt det én gang, og det er allerede skævt 😔

Vis den originale anmeldelse

for 7 måneder siden Offentliggjort på Expondo Finland

Trolley bomuldsmaskine

Et rigtig godt produkt. Nem at bruge og hurtig. Også meget nem at rengøre bagefter. Helt klart en favorit ved arrangementet.

Vis den originale anmeldelse

for 7 måneder siden Offentliggjort på Expondo France

Super

Jeg anbefaler hende og alt for godt

Vis den originale anmeldelse

for 7 måneder siden Offentliggjort på Expondo France

Ingen kommentar.

Vis den originale anmeldelse

sidste år Offentliggjort på Expondo France

Fuldstændig

Materiale af god kvalitet, ingen monteringsvejledning men intet kompliceret med billederne.

Vis den originale anmeldelse

sidste år Offentliggjort på Expondo Spain

Perfekt

Maskinen udfører alle sine opgaver uden problemer. Kuppelen hjælper meget i tjenesten. Samlingen var meget enkel. Den kom til tiden. Alle de indkøb, vi har foretaget hos Expondo, har været meget tilfredsstillende.

Vis den originale anmeldelse

sidste år Offentliggjort på Expondo France

Meget god, hurtig levering, top produkt

Vis den originale anmeldelse

sidste år Offentliggjort på Expondo Italy

Produktet ankom til tiden med løbende opdateret ordresporing og godt pakket ind. Det fungerer perfekt. Jeg anbefaler at købe låget for at forhindre sukkeret i at slippe ud. Samlingen var også let. Meget seriøs sælger.

Vis den originale anmeldelse

sidste år Offentliggjort på Expondo United Kingdom

Flot maskine

Købte denne maskine til min festvirksomhed, og den har været fantastisk indtil videre. har kun brugt den én gang til at teste den, men den opvarmes virkelig hurtigt og er nem at bruge. Vognen kom ikke med nogen instruktioner, så det tog lidt tid at samle.

Vis den originale anmeldelse

Ofte stillede spørgsmål

Kan jeg fylde sukkerkammeret med det samme, når jeg har tændt for maskinen?

Vi anbefaler på det stærkeste, at du venter med at fylde sukker i maskinen, indtil maskinen er varm. Med den medfølgende måleske kan du arbejde præcist og uden at spilde.

Hvad skal jeg være opmærksom på, når jeg køber pinde til candyfloss?

De fleste pinde er af bambus, men du kan også købe pinde i andre materialer. Blot skal du være opmærksom på kun at købe pinde som er beregnet til candyfloss

Kan jeg også lavet farvet candyfloss?

Candyflossmaskinen er anvendelig med frugtfarver og du kan fremstille candyfloss med forskellig smag og farver.

Foretrukket af eksperter
17 års erfaring
indenfor professionelt udstyr
3 MILLIONER...
glade og tilfredse kunder